Porady

Dermapen – co to jest i jakie daje efekty?

pielęgnacja ciała

Gładka skóra twarzy, pozbawiona zmarszczek oraz innych defektów kosmetycznych jest marzeniem każdej kobiety. Niestety, starzenie się skóry jest fizjologicznym zjawiskiem, który rozpoczyna się już po ukończeniu 25 roku życia. Głównym czynnikiem, który odpowiada za pojawianie się pierwszych zmarszczek oraz utratę gęstości skóry jest spowolnienie pracy fibroblastów. Fibroblasty to komórki obecne w głębokich warstwach skóry, których zadaniem jest produkcja włókien kolagenu i elastyny, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. Obniżenie jakości włókien oraz zmniejszenie ich ilości prowadzi do uwidocznienia się zmarszczek oraz innych oznak starzenia się naskórka. Jednym z innowacyjnych zabiegów kosmetologicznych, którego celem jest poprawa jędrności skóry, a także niwelowanie innych problemów ze skórą jest dermapen. Co to jest dermapen? Co warto o nim wiedzieć?

Dermapen – co to jest?

Nowoczesna technologia dociera do różnych gałęzi przemysłu, także kosmetologii i medycyny estetycznej. Jednym z najnowszych odkryć, które stale zyskuje na popularności jest zabieg z wykorzystaniem dermapenu. Co to dermapen? To nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie, które przeznaczone jest do wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej. Głowica urządzenia została wyposażona w precyzyjne, bardzo cienkie igły, które po uruchomieniu nakłuwają skórę około tysiąca razy w ciągu jednej sekundy. Takie działanie możliwe jest, dzięki wykonywaniu przez nie pulsacyjnych ruchów, które umożliwiają wbicie się w skórę na głębokość od 0,25 do nawet 3 mm – co zależne jest od potrzeb i stanu skóry klientki.

Jak działa dermapen w Kielcach? Fenomen urządzenia jest ściśle związany z doprowadzaniem do pojawiania się w skórze mikrourazów. Uszkodzenia w obrębie głębokich warstw skóry prowadzą do pobudzenia fibroblastów do wzmożonej pracy, co przekłada się na przyspieszenie produkcji wysokiej jakości, sprężystych włókien elastyny i kolagenu. To bardzo ważny proces, który umożliwia realne odmłodzenie oraz ujędrnienie skóry twarzy.

Dermapen – efekty zabiegu

Dermapen jest zabiegiem, który z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością. Zainteresowanie nim związane jest ze spektakularnymi efektami dermapenu, które stają się widoczne już po pierwszym zabiegu. Wykonanie zabiegu z użyciem dermapenu daje efekt:

 • widocznego odmłodzenia skóry twarzy,
 • efekt odświeżenia cery oraz dodanie jej promiennego, młodzieńczego blasku,
 • poprawa owalu i konturu twarzy,
 • dogłębna regeneracja skóry twarzy, co przekłada się na poprawę jej kondycji,
 • znaczne zwiększenie gęstości naskórka,
 • odczuwalna poprawa napięcia skóry twarzy,
 • usunięcie drobnych zmarszczek, a także spłycenie tych głębokich, mimicznych,
 • redukcja blizn potrądzikowych,
 • niwelowanie przebarwień potrądzikowych oraz posłonecznych,
 • przywrócenie skórze młodzieńczego blasku i witalnego wyglądu,
 • zaostrzenie rysów twarzy,
 • wyrównanie kolorytu skóry i likwidacja szarych, ziemistych odcieni.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty zabiegu daje wykonanie całej serii. Częstotliwość oraz liczba serii powinna być ściśle dopasowana do potrzeb skóry osoby, która będzie poddana zabiegowi. Nakłucia powstałe na skutek pracy igieł są również doskonałą okazją do wprowadzenia serum lub innych preparatów ze składnikami aktywnymi, jak na przykład osocza, które podane do głębokich warstw skóry dodatkowo spotęgują działanie zabiegu.  

Dermapen jest dość inwazyjnych zabiegiem, dlatego przed jego wykonaniem konieczne jest wykluczenie najważniejszych przeciwwskazań, do których należą: aktywne stany zapalne na skórze, ciąża, alergia, niewyleczone nowotwory, a także problemy z krzepliwością krwi. Warto również pamiętać o stosowaniu się do zaleceń po zabiegowych, jak na przykład zabezpieczanie skóry przez działaniem promieni słonecznych.

Dermapen jest innowacyjnym zabiegiem, który pozwala efektywnie zredukować oznaki starzenia się skóry. Jego wykonanie daje zaskakujące efekty i pozwala cieszyć się widocznie odmłodzoną, promienną skórą.

 

 

Podobne artykuły