Porady

Dieta ułożona pod indywidualne potrzeby – jakie są jej efekty?

dieta

Indywidualna dieta odchudzająca ma sprawić, że szybciej zobaczymy efekty, bo dostarczymy organizmowi dokładnie taką ilość składników odżywczych, jakiej potrzebuje. Przygotowaniem takiej diety zajmuje się przeważnie dietetyk i to właśnie on jest odpowiedzialny za właściwe zestawienie posiłków w taki sposób, by z jednej strony zmaksymalizować rezultaty, a z drugiej nie narażać pacjenta na niedożywienie i ciągłe uczucie głodu. Na jakie efekty można liczyć, korzystając z takiej diety? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak wygląda proces układania diety przez specjalistę?

Wizyta u dietetyka rozpoczyna się od zebrania wywiadu i wstępnego oszacowania potrzeb danego pacjenta. Jeśli celem jest szybkie odchudzanie, dietetyk zapyta o nawyki żywieniowe i dotychczasowy sposób odżywiania. Powinien też przeprowadzić podstawowe badania. Bardzo często wykonuje się więc pomiar ciśnienia tętniczego, sprawdzany jest poziom tkanki tłuszczowej i ogólna waga danego pacjenta. Później przeprowadzona zostaje rozmowa na temat preferencji żywieniowych. Wielu dietetyków zaniedbuje ten etap, a jest on niezwykle istotny, bo pozwala dowiedzieć się, jakie składniki użyte w nowej diecie będą dla danego pacjenta smaczne.

Nie ma nic gorszego niż dieta kompletnie niedopasowana do preferencji żywieniowych pacjenta. Oczywiście nie chodzi tu o przygotowywanie niezdrowych posiłków, ale bazowanie na tym, co dana osoba lubi. Dzięki temu unikamy szybkiego zniechęcenia do diety, a to sprawia, że efekty są stabilne i bardzo szybkie.

Jak szybko można spodziewać się efektów stosując diety indywidualne?

Wbrew powszechnej opinii nie tylko diety układane w gabinecie dietetycznym mogą zapewnić bardzo dobre efekty. Sporą popularnością cieszą się portale, które zajmują się indywidualnym dopasowaniem sposobu żywienia do konkretnej osoby. Dzięki nim w dobrej cenie możemy otrzymać profesjonalną dietę, która powinna zdecydowanie przyspieszyć efekty odchudzania. Taka dieta indywidualna bazuje na zdrowych składnikach, ale ostateczny smak potraw wcale nie jest zły. Przeglądając opinie o tego typu sposobie odżywiania wyraźnie widać, że zapewnia ona pyszny smak. Na jakie efekty można liczyć, stosując taki sposób odżywiania na co dzień?

Dieta jest absolutną podstawą w odchudzaniu i chociaż stosowanie dobrych suplementów i większa aktywność fizyczna mogą znacznie poprawić nasz wygląd, to właśnie zdrowe odżywianie jest w stanie bardzo szybko redukować tkankę tłuszczową na udach, brzuchu i pośladkach. Układanie diety – programkrolow.pl jest w stanie sprawić, że zaczniemy redukować swoją wagę o mniej więcej 1 kg tygodniowo. Z pozoru jest to niewiele, ale jeśli weźmiemy pod uwagę dłuższą perspektywę, takie rezultaty mogą być naprawdę niesamowite, jeśli będziemy dobrze się odżywiać przez 2, 3 albo 4 miesiące.

Jak długo należy stosować zdrową dietę?

Tak naprawdę chwilowe stosowanie zasad zdrowego odżywiania nie ma większego sensu. Oczywiście w tym czasie uda się schudnąć, ale będzie to efekt wyłącznie przejściowy. Zdecydowanie lepiej będzie dla nas zdrowo się odżywiać każdego dnia i nie chodzi tu wyłącznie o naszą wagę oraz figurę, a bardziej o ogólne samopoczucie i zdrowie. Dobrze zbilansowana dieta jest nie tylko podstawą pięknej figury, ale także zdrowia. Wiele badań dowodzi, że niewłaściwe odżywianie przyczynia się do powstania wielu poważnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale też serca. Jeśli zależy nam na korzyściach płynących ze zdrowego jedzenia, warto lepiej się odżywiać i zwracać uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu na śniadanie, obiad i kolację każdego dnia, a nie tylko w trakcie odchudzani.

Pamiętajmy, że zdrowe odżywianie i indywidualna dieta to nie tylko sztywne reguły i reżim żywieniowy przez 365 dni w roku. Nawet będąc na diecie, przysługuje nam czasem prawo, by zjeść coś mniej zdrowego. Wysokokaloryczny deser czy zjedzenie posiłku na mieście nie sprawi, że nasze efekty całkiem znikną. Ważne jednak, by takie odstępstwa nie stały się regułą, bo w takiej sytuacji nawet najlepsza dieta nie sprawi, że utrzymamy swoją dobrą wagę, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Podobne artykuły