Porady

Ile trwa kompleksowy remont mieszkania?

remont

Rynek mieszkaniowy oferuje wiele mieszkań, przeznaczonych do remontu. Kupujący, którzy wybierają rynek wtórny, kierują się różnymi powodami. Bliskość centrum, lepsza dostępność szkół, sklepów, transportu miejskiego lub przystępniejsza niż w nowym budownictwie cena lokali sprawiają, że po przeliczeniu kosztów zakupu oraz wykonania kompleksowego remontu, stare budownictwo jest bardziej opłacalne niż nowe. Są również sytuacje, kiedy ktoś otrzymuje mieszkanie w spadku i chce dostosować je do swoich potrzeb. I wreszcie, gdy długo odkładany w mieszkaniu remont staje się rzeczą pilną, ponieważ instalacje zaczynają szwankować, a aranżacja pomieszczeń zaczyna przypominać muzeum. 

Co zrobić, gdy mieszkanie wymaga kompleksowego remontu?

Wiele osób mieszka w warunkach, przypominających ubiegłe stulecie. Niewiele osób decyduje się na remont, obawiając się długiego czasu wykonania, wysokich kosztów oraz wszędobylskiego kurzu i bałaganu. Przyrównując do innych miast, w których wykonywane są kompleksowe remonty mieszkań Warszawa, jako stolica Polski może poszczycić się na tym polu sporymi sukcesami. Duża rotacja mieszkań na rynku wtórnym oraz fakt, że mieszkańcy chcą wygodnych, nowocześnie urządzonych i funkcjonalnych mieszkań sprawia, że remontuje się tu dużo i szybko.

Chcąc zamieszkać w mieszkaniu, posiadającym całkiem nowe instalacje, łazienkę, kuchnię, a może również nową aranżację wnętrza z wyburzonymi ścianami, trzeba dokładnie przemyśleć swoje oczekiwania i narysować plany. Przejrzyście przedstawione wymagania pomagają firmie remontowej w dokładniejszym oszacowaniu kosztów wykonania oraz czasu przewidzianego na kompleksowy remont.

Kto wykonuje kompleksowe remonty mieszkań w Warszawie?

Biorąc pod uwagę kompleksowe remonty mieszkań Warszawa, w przeciwieństwie do innych miast ma chyba najbogatszą ofertę firm wykonawczych. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość, kompleksowość i terminowość wykonujących remonty. Idealnym sposobem na znalezienie firmy remontowej jest polecenie jej przez znajomych, którzy taki remont już przeprowadzili. Kompleksowe remonty mieszkań w Warszawie to częste przypadki, więc zapewne każdy znajdzie znajomego, który taki remont przeprowadził i może polecić (bądź odradzić) firmę wykonawczą. Można bezpośrednio zaznajomić się z wykonanymi pracami, odwiedzając znajomych lub podpytując sąsiadów, którzy akurat taki remont przeprowadzają. Inną formą poszukiwania firmy wykonawczej jest internet. Należy jednak korzystać z wiarygodnych źródeł, ponieważ niektóre firmy kupują opinie, lub zgłaszają do usunięcia niekorzystne komentarze.

Jak długo trwa remont mieszkania?

Decydując się na kompleksowy remont mieszkania, należy liczyć się z kurzem, brudem i dezorganizacją warunków bytowania przez dłuższy czas. Można jednak przyspieszyć cały proces, zatrudniając odpowiednią ekipę remontową oraz pomagając jej w organizacji prac:

  • na okres kompleksowego remontu najlepiej opróżnić mieszkanie, względnie przenieść wszystkie rzeczy do jednego pokoju, który może być wyremontowany na końcu,
  • wyprowadzić się z mieszkania do rodziny lub przyjaciół,
  • być dostępnym dla ekipy remontowej, żeby podejmować na bieżąco decyzje o zmianach w remoncie,
  • można poprosić dziadka lub wujka o „kontrole” i nadzór nad bieżącymi postępami prac, w godzinach naszej aktywności zawodowej,
  • zapewniać na bieżąco materiały, których zakup leży po stronie właściciela mieszkania,
  • na wstępie – określić szczegółowo oczekiwania.

Kompleksowe remonty mieszkań w Warszawie lub innych miejscowościach zawsze wiążą się z dezorganizacją życia codziennego. Warto jednak poświęcić trochę czasu i pieniędzy, by mieszkać ładniej, wygodniej i przyjemniej.

 

 

Podobne artykuły