Porady

Wyprawka szkolna dla dziecka

Wyprawka szkolna to istotna kwestia zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. W końcu bez odpowiednich przyborów trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek lekcję, zwłaszcza na początku szkoły podstawowej. Z drugiej strony w natłoku dostępnych produktów, łatwo przesadzić i kupić wiele zbędnych rzeczy. Jak skompletować wyprawkę szkolną dla dziecka? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Artykuły wymagane przez szkołę

Na samym początku kompletowania wyprawki szkolnej warto zwrócić uwagę na to, czego oczekuje szkoła. Nie wszędzie potrzebne są takie same przybory. Niekiedy zajęcia artystyczne mogą się różnić, w niektórych szkołach wymaga się artykułów plastycznych konkretnej firmy lub wskazanego modelu instrumentu muzycznego. Nauczyciele również decydują o tym, jakiej grubości zeszyty wybrać, a także o tym, czy mają mieć marginesy itp.. To z pewnością wydaje się oczywiste dla rodziców starszaków, ale kiedy maluch pierwszy raz idzie do szkoły, takie informacje mogą umknąć. Na szczęście dokładnie sprecyzowane wymagania bardzo ułatwiają zakupy. Przy wyborze stroju na zajęcia wychowania fizycznego, również trzeba zwrócić uwagę na wymagane przez szkołę wyposażenie. Zwłaszcza buty, ponieważ często potrzebna jest jasna, nierysująca podłogi podeszwa.

Plecak i pióro- dwie najważniejsze rzeczy

Wybór plecaka bezpośrednio rzutuje na stan zdrowia dziecka. Nadmierne obciążanie rozwijającego się kręgosłupa może powodować wady postawy i inne schorzenia. Jest to także dyskomfort dla dziecka. Jaki powinien być plecak? Przede wszystkim lekki i dopasowany do budowy malucha. Wybieraj tornistry o usztywnianych i profilowanych plecach, które przylegają do ciała. Dla młodszych dzieci warto pomyśleć o tornistrach, które rozkładają ciężar równomiernie, więc dzieciom łatwiej je nieść. Najlepiej, gdyby plecak miał szerokie i regulowane szelki, dzięki którym będzie można korzystać z niego przez kilka lat. Duża liczba przegródek i dodatkowych kieszonek pomoże utrzymać dziecku porządek i oddzieli np. jedzenie i picie od książek. Szeroki wybór plecaków oferuje https://fashionthings.pl/ . Znajdziesz tam tornistry nie tylko bezpieczne dla dziecięcego kręgosłupa, ale również modne i ciekawe pod względem wzornictwa, które pokochają maluchy! Sklep dysponuje również zestawami dopasowanych tornistrów, piórników i worków na zajęcia wychowania fizycznego, dlatego warto zapoznać się z asortymentem, jeżeli zależy Ci na ładnych i praktycznych artykułach szkolnych.
Dla dzieci dopiero uczących się pisać duże znaczenie ma długopis i pióro, które będą używane na co dzień. Wybieraj przede wszystkim grube, profilowane artykuły piśmiennicze, które umożliwią dziecku odpowiedni chwyt. To ułatwia naukę i pomaga w wypracowaniu czytelnego, równego pisma. Ślad zostawiany przez pióro powinien być gruby i wyraźny, a nabój nie może sprawiać kłopotu przy wymianie. Pamiętaj, że dla dziecięcej dłoni stawianie liter to nowa i trudna czynność, która dodatkowo kształci motorykę małą. Dobrze dobrane pióro minimalizuje dyskomfort, który często pojawia się u pierwszaków uczących się pisania. Jeśli Twoje dziecko jest leworęczne – wybierz pióro specjalnie przeznaczone dla takich osób. Zwróć uwagę, by było ono lekkie i miało miękką stalówkę.

Wyprawka szkolna, która cieszy dziecko

Wybór artykułów szkolnych to dla dzieci często sprawa wielkiej wagi. Z jednej strony sprawiają, że maluch może poczuć się duży, bo idzie do szkoły, z drugiej zaś szkolne rzeczy często dają poczucie przynależności do grupy. Z tego powodu nie warto bagatelizować dziecięcych upodobań, o ile nie kolidują z jakością przyborów albo ich ceną. Pozwól dziecku uczestniczyć w wybieraniu artykułów szkolnych. Jeśli dostanie takie, jakie naprawdę mu się podobają, to chętniej będzie ich używać. W dodatku ulubione kreskówki i seriale mają dla dzieci bardzo duże znaczenie. Może dzięki temu część rzeczy posłuży jeszcze w kolejnym roku szkolnym.
Jednocześnie należy pamiętać, że wyprawka szkolna dla dziecka musi być wysokiej jakości, aby była naprawdę przydatna. Wybieraj przybory, których sam chciałbyś używać. Mocne kleje, intensywne kolory kredek, skuteczne gumki i inne solidnie wykonane artykuły to duże ułatwienie dla dziecka, które rozpoczyna pierwszy lub kolejny etap nauki.

Podobne artykuły