Czas wolny

Narty last minute – gdzie pojechać?

Wielu Polaków uważa, że zimowy wyjazd na narty to szczyt zbytku i dobrobytu. Okazuje się jednak, że wbrew wszelkim przekonaniom, budżetowy wyjazd w góry jest w zasięgu wielu z nas. Mowa tu nawet o wyjazdach zagranicznych, które niekoniecznie muszą być droższe od zimowego wyjazdu do Zakopanego. Z czego więc wynika to błędne przekonanie?

Wyjazd na narty za granicę – fakty i mity

Przekonanie o tym, że wyjazd na narty w Alpy jest drogi, bierze się głównie z faktu, iż powtarzają tak osoby, które na nartach jeździły tylko i wyłącznie na polskich stokach. Prawda jest jednak taka, że cena wyjazdu na narty za granicę, często jest zbliżona do tej, jakie oferują nam polskie kurorty zimowe. Wychodząc jednak poza ten utarty schemat, można odkryć uroki szlusowania na nartach, jakich w Polsce nigdy się nie zazna! Stoki w Alpach bardzo często biją na głowę nasze rodzime, a w dodatku kuszą lepiej rozwiniętą infrastrukturą. W dodatku koszty noclegu i wyżywienia wcale nie odbiegają od tych, jakie oferują nasze polskie kurorty. Warto również wspomnieć o stosunku jakości do ceny – jazda na nartach w Alpach nie ma sobie równych, a jej cena wcale nie jest taka wygórowana. Za to wrażenia – bezcenne.

Jak tanio wyjechać na narty w Alpy?

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wyjazd na narty last minute, Znalezienie oferty zorganizowanej przez biuro podróży  ma wiele zalet. Przede wszystkim odciąża Cię z potrzeby planowania całego wyjazdu od podstaw. Dzięki temu można skupić się na relaksie i wypoczynku, a ponadto:

  • Nie musisz wykupywać skipassu na własną rękę – ceny organizatorów wyjazdu często są znacznie atrakcyjniejsze, a dodatkowo zapewniają nielimitowaną ilość wejść na stok.
  • Nie musisz martwić się o zakwaterowanie i to, czy stosunek jego ceny do jakości jest korzystny.
  • Nie ponosisz dodatkowych kosztów związanych z transportem – np. kosztów paliwa, zakupu winiet, transferu z lotniska do pensjonatu, itp.

Wymienione z zalet to zaledwie początek korzyści, które można zyskać, decydując się na narty last minute w Alpach. Kupując ofertę w trybie last minute, możesz cieszyć się jej świetną ceną. Niektóre z ofert można w tym czasie zakupić nawet za 30-40% mniej od wartości ceny pierwotnej. Dlaczego więc nie skorzystać? Tym bardziej, że niejednokrotnie więcej można wydać, decydując się na wyjazd organizowany na własną rękę.

Wyjazd na narty last minuteto propozycja skierowana dla wszystkich fanów sportów zimowych, którzy niewielkim kosztem chcą wykorzystać swój urlop do granic możliwości. Polskie stoki, nawet jeżeli tańsze, niestety nie mogą zaoferować świeżego śniegu przez tak długi czas, jak m.in. w Alpach. Sezon na narty trwa tam po prostu znacznie dłużej. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę last minute i być gotowym na to, by w ciągu zaledwie kilku dni móc wyruszyć na zasłużone wakacje. Dużą zaletą zagranicznych regionów narciarskich jest również to, ze jadąc tam, nie musisz martwić się o to, czy zastaniesz śnieg.

Gdzie warto się wybrać się na narty – Alpy last minute

Ważnym kryterium wyboru powinny być przede wszystkim Twoje indywidualne potrzeby. Nie każdy region, który oferuje narty może być przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi. Jeżeli chcesz więc mieć pewność, że Twój rodzinny wyjazd zimowy nie zakończy się niepowodzeniem – przed zakupem oferty last minute warto więc zrobić małe rozeznanie. Inne potrzeby z kolei będziesz miał decydując się na narty ze znajomymi. Dużo także zależy od poziomu zaawansowania Twoich umiejętności narciarskich.

Rodzinom z dziećmi oraz osobom początkującym poleca się wybór regionu Val di Sole. Urzeka on nie tylko pięknymi, zimowymi widokami, czy poziomem dostosowania stoków, ale i atrakcjami dodatkowymi dla osób w każdym wieku. Kurorty znajdujące się w okolicy są przystosowane do potrzeb dzieci oraz oferują pomoc licznych szkół i przedszkoli narciarskich.

Godne polecenia są także  wyjazd na narty last minute do Austrii. Tamtejsze szlaki kuszą przyjezdnych różnorodnością zaawansowania, a kurorty idealnie sprawdzają się w przypadku wyjazdu w gronie znajomych. Bogata infrastruktura, liczne bary i puby, przyciągają narciarzy w różnym wieku.

Podobne artykuły