Porady

Obóz zimowy dla dziecka – czym kierować się przy wyborze?

Ferie zimowe to czas, który dzieci mogą naprawdę dobrze wykorzystać. Zimą, nawet w trakcie przerwy od szkoły, można bardzo dużo się nauczyć, jak i równocześnie dobrze bawić. W tym celu warto dziecko wysłać na obóz zimowy, który może być sposobem na rozwijanie pasji i nauką sportów zimowych.

Obóz zimowy dla dzieci – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego obozu dla dzieci na pewno jest dla każdego rodzica bardzo trudny. Na decyzję, która zapadnie, wpływ ma bardzo dużo czynników. Wśród nich jest między innymi to, gdzie obóz będzie się odbywać, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony, czy jest to obóz tematyczny, jaki jest jego koszt, i tak dalej. Obóz jednak nie powinien być dobierany jedynie przez rodziców, lecz uzgadniany razem z dzieckiem.

Aby wybrać dobry obóz zimowy dla dzieci, warto zacząć go szukać pod konkretne kryterium wiekowe. Dla zupełnie małych dzieci, to znaczy tych poniżej 6 – 7 lat, warto szukać obozów sportowych zimowych, na przykład takich jak obóz narciarski dla dzieci z rodzicami. Dzięki temu dziecko będzie mogło poznać ten wspaniały sport, a do tego będzie nieco bardziej śmiałe, przez obecność rodzica. Jednak już dla starszych dzieci, spokojnie można wybierać spośród szerszej oferty.

Prócz wieku, ważna jest tematyka i program obozu zimowego. Niezależnie od tego, czy będzie to obóz typowo sportowy, to zawsze prócz nauki jazdy na nartach, czy też snowboardzie, powinien znaleźć się również czas na inne rozrywki. Dzieci nie powinny całych dni spędzać na stokach, lecz korzystać również z innych atrakcji, jak aquaparki, wycieczki w góry, czy zwiedzanie zabytków. Wśród obozów tematycznych jednak jest na tyle duży wybór, że na pewno dzieci znajdą coś dla siebie. Mogą to być obozy naukowe, muzyczne, czy też taneczne, lecz właśnie z elementami sportu.

Obóz zimowy dla dzieci powinien mieć określoną ilość godzin spędzonych na stoku. Dla zupełnie początkujących zupełnie wystarczające będą 3-4 godziny, natomiast dzieciom, które już rozwijają swoje umiejętności, można poszukać obozu, na którym na stoku będą spędzać nawet po 7 godzin.

Na takich obozach ważna jest również obecność instruktora, a także ilość dzieci, które pod swoją opieką będzie mieć dorosły opiekun. Jeśli są to bardzo małe dzieci, to ich ilość na osobę dorosłą nie powinna przekraczać 7-10. W przypadku nieco starszych dzieci można już skusić się na obóz, gdzie to dziecko będzie mieć nieco więcej swobody na stoku i czas dla siebie.

Obozy zimowe za granicą

Jeśli dzieci potrafią już jeździć na nartach lub snowboardzie to warto to wykorzystać i pokazać im również zagraniczne stoki, wysyłając na obozy zimowe za granicą. Narty w alpach z dziećmi mogą okazać się świetnym rozwiązaniem! . Oczywiście, przed takim wyjazdem dziecko powinno być na to przygotowane i powinno dokładnie sprawdzić się przebieg całego obozu, a także doświadczenie opiekunów, by mieć pewność, że dziecko będzie bezpieczne.

Obozy zimowe dla dzieci to wspaniała przygoda. Należy tylko się na nią odpowiednio przygotować.

Podobne artykuły