Porady

Rodzaje kostki brukowej – wzory i inspiracje

bruk

Kostka brukowa sprawdzi się w wielu miejscach. Na rynku znajdziemy dużo ciekawych rozwiązań, jakie spełnią nasze oczekiwania. Popularne są usługi brukarskie w Międzyrzecu Podlaskim – stawiają na pełen profesjonalizm i atrakcyjną cenę. Założenie kostki to zadanie dla specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Dzięki temu całość doskonale się zaprezentuje i da nam komfort każdego dnia. Jakie rodzaje kostki brukowej są godne uwagi? Co oferują producenci? Na jakie rozwiązanie postawić? O czym trzeba wiedzieć? Czym się kierować podczas doboru?

Rodzaje kostki brukowej ze względu na materiał

Usługi brukarskie w Międzyrzecu Podlaskim korzystają z wielu materiałów, jakie mają za zadanie spełnić oczekiwania klientów. Kostki są tworzone z różnych tworzyw, które mają ciekawe cechy charakterystyczne. Niezwykle modna jest kostka brukowa betonowa, jaka odznacza się przystępną ceną i wysoką wytrzymałością. Stosowana jest przykładowo na podjazdach, tarasach, parkingach czy alejkach w ogrodzie. Do wyboru mamy wiele wzorów, kształtów i kolorów, co daje sporo możliwości. Beton jest tworzywem odpornym na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Użytkownicy doceniają bezproblemowe układanie kostki i jej łatwe czyszczenie. Aktualnie postawić można na:

  • Kostkę jednowarstwową – jest mniej polecana, gdyż ma raczej kiepskie parametry wytrzymałościowe. Jest wyrabiana z jednego rodzaju betonu.
  • Kostkę dwuwarstwową – odznacza się bardzo dobrą jakości i wytrzymałością.

Kolejną propozycją jest kostka brukowa kamienna. To stylowe rozwiązanie, za jakie zapłacimy nieco więcej. Najczęściej wybierane są granitowe kostki, jednak możemy zakupić też model wapienny, z piaskowca lub z bazaltu. Walory dekoracyjne kostki tego typu zachowają się przez wiele lat. Bazaltowa kostka sprawdzi się nawet w zadaszonych pomieszczeniach. Naturalne kamienie nadadzą otoczeniu estetyki. Nie zapominajmy również o kostce z kamienia polnego, jaka bazuje na nieregularnych kształtach.

Jak ułożyć kostkę brukową?

Jeśli chodzi o wzory układania kostki brukowej, jest ich wiele. Najbardziej znany jest prosty, który nie wymaga zbyt wielkiej kreatywności. Siłą takiej opcji jest prostota, która doskonale się prezentuje. Pasuje zwłaszcza w otoczeniu minimalistycznym. Gustownie zaprezentuje się także skośny wzór, jaki spotykany jest na terenach samorządowych i mieszkaniowych. Kilkanaście lat temu hitem było stosowanie wzoru prostokątnego, dziś ceniony jest w prywatnych budynkach i firmach. Zaletą jest elegancki wygląd i podkreślenie stylu glamour.

Z ekstrawagancją i stylem kojarzy się wzór w jodełkę. Kostki w tym wypadku są przesuwane względem chodnika lub osi pojazdu o 45 stopni. Taka opcja jest nie tylko efektowna, lecz także gustowna. Sprawdzi się jedynie na dużych powierzchniach. Odbiorcy mogą wybrać wzór łukowy, który jest popularny w wielu miejscach. Pasuje do harmonijnych i eleganckich ogrodów. Profesjonalne usługi brukarskie w Międzyrzecu Podlaskim z pewnością spełnią wymogi.

Podobne artykuły