Porady

Alkohol na prezent – jaki wybrać?

alkohol na prezent

Istnieje sporo okazji do wręczenia prezentu. Mogą być to urodziny, rocznica, jak również przeprowadzka do nowego lokum. Bardzo prawdopodobne jest to, że zdecydujesz się podarować swoim członkom rodziny bądź przyjaciołom alkohol na prezent. Nie ma się temu co dziwić, w końcu zdecydowana większość ludzi przepada za wysokoprocentowymi trunkami. Zanim jednak sięgniesz po butelkę konkretnego alkoholu, musisz zastanowić się nad jego wyborem. Zazwyczaj inny alkohol preferują panie, a inny panowie. Musisz także wiedzieć co robić, jeśli odwiedzasz parę. Warto także mieć świadomość tego, jak zapakować alkoholowy prezent. 

Jaki alkohol dla kobiety?

Jeżeli masz zamiar obdarować kobietę i zastanawiasz się nad tym, jaki alkohol na prezent wybrać, miej na uwadze to, że przedstawicielki płci pięknej preferują zazwyczaj lżejsze trunki. Mowa tu przede wszystkim o winach. Można zaryzykować stwierdzenie, że kobiety najczęściej stawiają na wina rześkie i słodkie. Nie jest to jednak regułą. Możliwe więc, że Twoja mama lub przyjaciółka ceni sobie smak wina ciężkiego i wytrawnego. Najłatwiej będzie, jeśli będziesz znał preferencje kobiety, którą zamierzasz obdarować. Przedstawicielki płci pięknej nierzadko przepadają także za likierami. Miłośniczki kawy na pewno ucieszą się z likieru kawowego, a panie, które przepadają za słodyczami, zakochają się w smaku likieru czekoladowego. Sporo kobiet przepada także za smakiem klasycznego ajerkoniaku. 

Z jakiego alkoholu ucieszy się mężczyzna?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki alkohol wybrać na prezent dla mężczyzny, musisz mieć świadomość tego, że panowie przepadają zazwyczaj za dość ciężkimi trunkami. Najprawdopodobniej do gustu przypadnie im czysta wódka stumbras, na bazie której będą mogli przygotować rożnego rodzaju drinki. Nie brakuje także miłośników whisky. Jeśli zamierzasz wręczyć przyjacielowi, bratu bądź ojcu whisky, możesz rozważyć także kupno szklanek przeznaczonych do konsumpcji tego bursztynowego trunku. Bywa jednak i tak, że mężczyzna, którego zamierzasz obdarować butelką alkoholu, przepada za winami. Nie kupuj jednak napoju, który tylko przypomina wino. Postaw na trunek naprawdę wysokiej jakości. Jeśli nie wiesz, czy osoba, którą zamierzasz obdarować woli wino słodkie czy wytrawne, zdecyduj się na zakup trunku półsłodkiego bądź półwytrawnego. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że trafisz w gust mężczyzny, któremu pragniesz sprawić przyjemność. 

Jaki trunek podarować parze?

Możliwe, że chcesz wiedzieć, jaki alkohol kupić na prezent parze. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, na które musisz się zdecydować. Do wyboru masz co najmniej kilka interesujących możliwości. Wydaje się, że dość dobrym pomysłem będzie kupno wina. Jest to bowiem alkohol, za którym co do zasady przepadają zarówno mężczyźni, jak i przedstawicielki płci pięknej. Na pewno nie kupuj trunku, za którym nie przepada chociażby jedna z osób, którą zamierzasz obdarować. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki alkohol na prezent sprawi autentyczną przyjemność osobom, które chcesz obdarować, możesz zapytać wprost. Niektórym wydaje się to jednak mało subtelne. Jeśli nie chcesz nikogo pytać wprost, nie pozostaje Ci nic innego jak kierowanie się swoją własną intuicją. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Ważne jest nie tylko to, aby wiedzieć, jaki alkohol wybrać na prezent, ale również i to, aby zdawać sobie sprawę z tego, jak go zapakować. Na szczęście, w sklepach znajdziesz mnóstwo torebek, w które można zapakować przede wszystkim wina. Możesz także zdecydować się na przewiązanie butelki wybranego trunku ozdobnym sznurkiem bądź wstążką. Do słodkich likierów pasować może natomiast duża kokarda. Jeżeli wybierasz się na imprezę do jakiejś pary, możesz postarać się o zakup bukietu kwiatów, które będą stanowić świetny dodatek do butelki alkoholu. Pamiętaj wówczas o tym, aby alkohol podarować mężczyźnie, a kwiaty kobiecie. Jeżeli istotna jest dla Ciebie cena alkoholu, pamiętaj o tym, aby porównać oferty różnych sklepów. Musisz jednak liczyć się z tym, że dobre jakościowo trunki są dosyć drogie. 

Podobne artykuły