Porady

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane okna?

Szukając odpowiedniego okna do swojego mieszkania, można spotkać się z bardzo szerokim wyborem. Wszystkie opcje wydają się niezwykle korzystne, przez co trudno wybrać tylko jedną. Warto jednak w tym wszystkim nie zapominać o oknach drewnianych, czyli klasycznym rozwiązaniu, które znów robi się wyjątkowo popularne. Jakie korzyści płyną z drewnianego okna i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Naturalne piękno okien drewnianych

Stawiając na okna drewniane w Szczecinie,  otrzymujemy nie tylko niezwykle funkcjonalną konstrukcję – walory estetyczne są tutaj równie ważne. Czym odznaczają się te piękne okna?

Nowoczesne okna, które tworzone są z materiałów sztucznych, często wprowadzają odrobinę chłodu do pomieszczeń. To nie jest sposób na zapewnienie ciepłego, domowego ogniska. Ich całkowitym przeciwieństwem są opcje drewniane, które kojarzą się z rodzinnym ciepłem. Swojskość została jednak ujarzmiona, przez co jednocześnie są bardzo eleganckimi rozwiązaniami. 

Łącząc elegancję z przytulnością, okna drewniane posiadają też wiele innych zalet funkcjonalnych. Które z nich są najważniejsze?

Jakie parametry oferują okna drewniane?

Okna drewniane w Szczecinie stają się coraz popularniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim jest to efekt ich niezwykle korzystnych właściwości i parametrów. 

Drewniane konstrukcje okienne charakteryzują się niską rozszerzalnością cieplną pod wpływem zróżnicowanych temperatur, jak również bardzo dobrą izolacyjnością – ani upalne, ani mroźne powietrze nie będzie miało łatwej drogi do wnętrza mieszkania. Przekłada się to oczywiście na mniejsze koszta ogrzewania zimą, jak i zwiększony komfort życia podczas gorących dni lata.

Jednocześnie okna drewniane są niezwykle wytrzymałe – zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zjawiska atmosferyczne. Nie ma tutaj mowy o odkształcaniu – profile są bardzo stabilne. W ten sposób można liczyć na dobry stan okien nawet przez ponad 80 lat użytkowania – wszystko zależy od jakości i gatunku użytego drewna.

Jakie jeszcze parametry są tutaj ważne? Wszystkie okna drewniane w Szczecinie odznaczają się również:

  • świetnym wskaźnikiem naturalnej filtracji powietrza,
  • wysoką ekologicznością rozwiązania,
  • możliwością szybkiej zmiany koloru w zależności od pragnień.

Okna drewniane – czy warto?

Wiele osób nie jest pewne, co do drewnianych rozwiązań. Dużym powodem może być okres, który miał miejsce po 2000 roku, gdzie prawie każdy zmieniał swoje stare okna na plastikowe opcje. Wydawało się to skokiem w przyszłość, przez co powrót do drewnianych opcji nie dla każdego może wydawać się dobrym rozwiązaniem.

Jak jednak widać, dzisiejsze okna drewniane są całkowicie innymi konstrukcjami od starych odpowiedników. Posiadają wysoką energooszczędność i świetne możliwości personalizacji. Wszystko to zwieńcza wyjątkowa wytrzymałość na wszelkiego rodzaju bodźce zewnętrzne, tworząc produkt, który będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata. Szukając przytulnego i funkcjonalnego rozwiązania, okna drewniane w Szczecinie będą strzałem w dziesiątkę.

Podobne artykuły