Dom i ogród

Pachnąca łazienka przez cały czas

Utrzymanie świeżego zapachu w łazience może być wyzwaniem. Warto się jednak nie zniechęcać i znaleźć na to sposób. Pachnąca łazienka to przecież wizytówka całego domu. Poza tym komfort korzystania z niej wzrasta, gdy czujemy przyjemny, świeży zapach. Jeśli jeszcze nie wiesz, jak się za to zabrać, przeczytaj i zastosuj chociaż jedną z tych rad.
Najłatwiej utrzymać świeży, przyjemny zapach, gdy w łazience jest okno lub chociażby sprawna wentylacja. Problemy zaczynają się przy ich braku. W takiej sytuacji trzeba pozbywać się niechcianych zapachów zwyczajnie robiąc w domu przeciąg. Potem wystarczy zainwestować w odświeżacz powietrza. I już!

Idealne zapachy do łazienki

Wybór jest ogromny, zarówno co do form odświeżaczy, jak i dostępnych zapachów. Czym się zatem kierować przy wyborze? Kluczową kwestię odegra… Twój gust i to, czego oczekujesz. Najpopularniejsze są odświeżacze o zapachach cytrusowych, leśnych, kwiatowych lub te przypominające bryzę morską. Ty najlepiej wiesz, który zapach Cię relaksuje i przywołuje pozytywne odczucia. Pamiętaj, by zapachy do łazienki nie były zbyt intensywne, bo zamiast pomóc jeszcze bardziej zaszkodzą, tylko dodatkowo obciążając atmosferę. Zbyt duszne powietrze jest jeszcze gorsze do zniesienia niż sam przykry zapach. Przede wszystkim wybierz lekki zapach i nie przesadź z ilością.

Który odświeżacz wybrać?

Jeśli chodzi o różne rodzaje środków poprawiających „aurę” powietrza w łazience, duży wybór znajdziesz w sklepie Pachnąca Szafa. Łatwe w użyciu są pachnące kulki. Wystarczy tylko zdjąć wieczko i już! Zapach rozchodzi się po łazience, niwelując przykre zapachy. W sytuacjach awaryjnych, gdy potrzebujesz odświeżyć łazienkę w ekspresowym tempie, sprawdzi się odświeżacz w aerozolu. Bardziej długofalowo działają za to dyfuzory zapachowe oraz świece, które wprowadzają też romantyczny nastrój. Pomocne są też olejki zapachowe. Można je wykorzystać również do stworzenia własnych domowych odświeżaczy powietrza lub nasączać nimi ręczniki.

Zadbaj o porządek, toaleta musi lśnić

Czystość w łazience to podstawa. Regularnie sprzątaj, tak aby zawsze było estetycznie. Newralgiczne miejsca w tym pomieszczeniu to umywalka, wanna lub prysznic oraz przede wszystkim toaleta. Trudno sobie wyobrazić przyjemny zapach unoszący się w powietrzu, jeśli ten rejon łazienki będzie zaniedbany. Toaleta to dość oblegane miejsce, więc trzeba na bieżąco dbać o jej czystość. Koniecznie zainwestuj w kostki zapachowe lub zawieszki do sedesu. To w dużym stopniu sprawi, że znikną nieprzyjemne zapachy.

Regularnie pierz ręczniki i inne tekstylia łazienkowe

Pachnąca łazienka to też zasługa zadbanych tekstyliów, w tym ręczników. Ta z pozoru oczywista kwestia nie może być bagatelizowana. Ręczniki muszą być czyste ze względów higienicznych, ale i estetycznych. Jeśli będą zbyt długo wisiały w łazience, zwyczajnie zbiorą wilgoć z powietrza, co sprawi, że będą roznosić nieprzyjemne zapachy. Dlatego trzeba je regularnie prać, najlepiej w płynie do płukania o przyjemnej woni, a następnie dokładnie wysuszyć. Ta zasada dotyczy wszystkich tekstyliów w łazience, również tych o charakterze typowo ozdobnym.

Zainwestuj w zapachowe dekoracje kwiatowe

O ile prawdziwe kwiaty w łazience się nie sprawdzą, to te ususzone już jak najbardziej tak. Można je przełożyć do ozdobnego pojemniczka, dzięki temu staną się prawdziwą pachnącą dekoracją. Taki odświeżacz zrobisz bez problemu sam używając kwiatów z własnego ogrodu lub kupisz gotowe już ususzone mieszanki płatków.

Nowoczesne odświeżacze

Na rynku są też odświeżacze na baterie czy na prąd. Niektóre z nich reagują na ruch, można je też odpowiednio zaprogramować, by włączały się w określonych odstępach czasu. Ustawia się też intensywność wydobywającego się zapachu.

Podsumowując, zadbaj o to, by Twoja łazienka przyjemnie pachniała i była schludna. Zapachy do niej wybieraj tak, by orzeźwiały, dodawały energii lub odprężały, w zależności od pory dnia i Twoich aktualnych potrzeb. Zadbaj, by nie były zbyt przytłaczające, bo mogą nie przypaść do gustu Twoim gościom. Jeżeli odpowiednio zadbasz o te kwestie, Twoja pachnąca łazienka zamieni się w prawdziwe domowe SPA, w którym będziesz miło spędzać czas.

Podobne artykuły