Porady

Ile kosztuje frezowanie CNC?

Dzisiejszy przemysł działa w oparciu o specjalistyczne maszyny i urządzenia. Zastosowanie nowych technologii oraz innowacyjnych materiałów pozwoliło i nadal pozwala na znaczne zwiększenie produkcji i wytwarzanie lepszych jakościowo materiałów. Niestety, wszystko, co pracuje w przemyśle, prędzej czy później się zużywa. W przypadku wielu elementów zdobycie używanych lub nowych części będzie utrudnione. W momencie wystąpienia ewentualnej awarii każdemu zależy na czasie, dlatego ciekawym rozwiązaniem jest zlecenie produkcji uszkodzonych elementów firmie, która zajmuje się frezowaniem CNC. Dzięki temu w zdecydowanie krótszym czasie jesteśmy w stanie otrzymać gotową część. Jedyne, czego będziemy potrzebowali, to dokładny rysunek techniczny, który pozwoli na wykonanie części zgodnie z oryginałem. Ile kosztuje frezowanie CNC w Mielcu i okolicach, gdzie przemysł jest bardzo dobrze i szeroko rozwinięty? Wcześniej odpowiedzmy sobie na pytanie, na czym dokładnie polega frezowanie CNC.

 
Jakie materiały możemy frezować CNC?

W nowoczesnych maszynach produkcyjnych wykorzystywane są przede wszystkim wysokiej jakości stopy metali oraz tworzywa sztuczne. W związku z tym, frezowanie CNC obejmuje obróbkę stali, stali nierdzewnej, aluminium, żelaza, miedzi, mosiądzu, metali kwasoodpornych, żeliwa i innych. W obecnym świecie przemysł chemiczny jest tak zaawansowany, że moglibyśmy w nieskończoność wyliczać różne stopy metali. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tworzyw sztucznych, które również są bardzo chętnie frezowane w celu uzyskania detali gotowych. Do najbardziej popularnych tworzyw sztucznych w naszym kraju możemy zaliczyć z pewnością poliamid PA6, poliacetal, polietylen, teflon i polipropylen. Podobnie jak w przypadku stali, również w przypadku tworzyw mamy możliwość wykorzystania materiałów wysokosprawnych. Od tego, z jakiego materiału będzie frezowany detal, zależy aplikacja, w której będzie stosowany. Dlatego niesamowicie ważne jest posiadanie oryginalnej dokumentacji, w której znajdziemy nie tylko rysunek techniczny, ale również wymagania stawiane przed materiałem.

Jak wygląda frezowanie?

Frezowanie jest dość skomplikowanym procesem, podczas którego z prostej formatki powstaje element gotowy do wykorzystania w maszynie lub urządzeniu. Narzędzie pracujące z dużymi prędkościami jest sterowane przez komputer i sterownik CNC. Zaprogramowane ruchy sprawiają, że z materiału powstaje detal. Pozostałości poprodukcyjne, czyli tak zwane wióry muszą zostać odpowiednio odprowadzane. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ złe odprowadzanie wiórów może doprowadzić do uszkodzenia maszyny lub produkowanego elementu. W związku z tym, choć proces frezowania przebiega bezobsługowo, wymaga ciągłej kontroli operatora maszyny CNC.

Gdzie można zamówić gotowe elementy z metali i tworzyw?

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele firm zajmujących się frezowaniem. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na park maszynowy, jakim dysponuje konkretne przedsiębiorstwo. Godnym polecenia jest firma Koder, prowadząca frezowanie CNC w Mielcu. Nowoczesny park maszynowy i doświadczona kadra pracowników sprawiają, że produkowane elementy są bardzo wysokiej jakości. Ważna jest również precyzja wykonania. Jest to bardzo ważne, ponieważ wyprodukowane części mające zastosowanie w maszynach produkcyjnych, aby działać prawidłowo, muszą odpowiadać w całości oryginałom.

Ile kosztuje frezowanie CNC w Mielcu?

Niezwykle trudno z góry określić cenę gotowego elementu wyprodukowanego przy pomocy frezarki. Na wysokość ceny ma wpływ wiele czynników. Możemy do nich zaliczyć między innymi: rodzaj materiału, stopień skomplikowania obróbki oraz ilość detali, na które ma opiewać zamówienie. Oczywiście w przypadku produkcji serii elementów, czyli ilości rzędu 1000 sztuk i więcej będziemy mogli liczyć na zdecydowanie lepszą cenę niż w przypadku zamówienia jednej sztuki. Jeżeli jesteście zainteresowani otrzymaniem oferty na konkretne elementy, wówczas najlepiej skierować zapytanie ofertowe z rysunkiem technicznym do firmy Koder. Jej pracownicy przygotują ofertę bardzo szybko i chętnie podejmą się współpracy.

Podobne artykuły