Porady

Jak uzyskać kredyt dla firmy bez zaświadczeń?

podpis

Powszechnie wiadomo, że aby uzyskać kredyt, osoba fizyczna bądź firma muszą posiadać wysoką zdolność kredytową. Niemniej jednak można napotkać także oferty, dzięki którym możliwe jest pozyskanie środków bez zaświadczeń czy przedstawiania pełnej dokumentacji finansowej. Na jakich zasadach można pozyskać tego rodzaju finansowanie?

Kredyt bez zdolności kredytowej

Warunkiem uzyskania finansowania z banku jest posiadanie zdolności kredytowej. W przypadku kredytów gotówkowych można być ona nieco niższa, jednak jeśli chodzi o hipoteczny, należy przedstawiać wysoką zdolność. Czym więc jest kredyt dla firm bez zdolności kredytowej? W praktyce okazuje się, że banki nie oferują tego rodzaju propozycji, bowiem zawsze w mniejszym lub w większym stopniu muszą sprawdzić swojego klienta. Kredyt dla firm bez zaświadczeń można uzyskać jedynie w firmie pożyczkowej, która udziela finansowania, nie sprawdzając uprzednio zdolności kredytowej zainteresowanego.

Co ważne, słowo „kredyt” nie jest tutaj odpowiednie, ponieważ zgodnie z prawem kredytów mogą udzielać jedynie banki. W praktyce produkt, który oferują firmy, stanowi klasyczną pożyczkę. Z drugiej strony w języku potocznym przyjęło się, że kredyt udzielany jest także przez innego rodzaju instytucje. Dzieje się tak, ponieważ instrument ten często mylony jest z pożyczką. Warto jednak mieć na uwadze, że żaden bank nie udzieli firmie kredytu bez zaświadczeń. Owszem, w niektórych przypadkach procedura może być nieco uproszczona, co ma miejsce szczególnie w przypadku stałych klientów. Niemniej jednak zawsze banki będą chciały przyjrzeć się, jaka jest szansa, że otrzymają pożyczone pieniądze z powrotem.

Jak ubiegać się o kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach?

Na jakich zasadach udzielany jest kredyt dla firm bez zaświadczeń bądź nawet kredyt dla firm bez dochodu? Otóż właściciel firmy nie musi przedstawiać żadnej dokumentacji finansowej, w tym sprawozdań, zeznań podatkowych czy zaświadczeń o niezaleganiu. Z tego też powodu kredyt dla firm bez zaświadczeń ZUS i US jest szczególnie pożądany przez przedsiębiorców, którzy chcą w krótkim czasie pozyskać finansowanie. Wystarczy bowiem wypełnić wniosek, który znaleźć można na stronie firmy pożyczkowej. Tam podaje się wszelkie niezbędne dane firmy, a także jej właściciela. Z drugiej strony system nie wymaga przedstawiania żadnych zaświadczeń, dzięki czemu cała procedura wnioskowania trwa kilka minut.

Choć firmy pożyczkowe nie weryfikują zdolności kredytowej firm, to jednak zwracają uwagę na ich historię kredytową. W praktyce bardzo trudno jest pozyskać finansowanie firmom zadłużonym, które nie spłacają terminowo swoich zobowiązań. Warto więc przed złożeniem wniosku sprawdzić, czy przedsiębiorstwo nie posiada zadłużenia. Jeśli firma pożyczkowa pozytywnie oceni wniosek, to pieniądze można otrzymać już w kilka minut na konto bankowe. Kredyt spłaca się w ratach, a wszelkie szczegóły dotyczące oprocentowania czy częstotliwości płacenia kolejnych części powinny znaleźć się w umowie. 

Kredyt bez zaświadczeń – na jakich warunkach?

Zaletą kredytu bez zaświadczeń jest fakt, iż może go uzyskać nawet firma nieposiadająca dużych dochodów. O tego rodzaju finansowanie często ubiegają się nowo powstałe przedsiębiorstwa, które nie mają jeszcze grona stałych klientów i potrzebują pozyskać pieniądze na inwestycje. Firmy pożyczkowe nie wymagają podawania celu, na jaki zostaną spożytkowane środki. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorstwo bądź jego właściciel powinni posiadać jakiekolwiek dochody, aby móc spłacić kredyt w terminie. Co więcej, tego typu finansowanie udzielane jest zazwyczaj na gorszych warunkach, niż w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego oprocentowanie, które może być nawet kilka razy wyższe. Z drugiej strony dla wielu przedsiębiorców bardzo istotny jest czas, w jakim można pozyskać dodatkowe środki finansowe, a ten w przypadku kredytów bez zaświadczeń jest bardzo krótki. Rekompensuje to niskie kwoty, na jakie zwykle opiewają tego rodzaju kredyty. 

Podobne artykuły