Porady

Jak transportować odpady?

śmieci

Kontenery samowyładowcze doskonale sprawdzą się w przewożeniu sypkich materiałów oraz odpadów. Są niezastąpione w przedsiębiorstwach, usprawniają transport wszelkich materiałów i udoskonalają gospodarkę odpadami w firmie. Zastosowanie w firmie kontenerów samowyładowczych jest bardzo szerokie, wykorzystuje się je do na przykład: transportowania odpadów, materiałów o sypkiej konsystencji, z uwzględnieniem piasków, żwirów, złomu i innych materiałów. Bardzo często zdarza się, że taki kontener wykorzystywany jest również do przewozu cieczy, wówczas niezbędne jest jego dodatkowe uszczelnienie. Pojemniki samowyładowcze doskonale współpracują z wózkami widłowymi, otwierając i zamykając się podczas podnoszenia oraz opuszczania.

Co to jest kontener samowyładowczy?

Kontener samowyładowczy producent, nazywany jest także kontenerem przechylnym. Jest to kontener bardzo często wykorzystywany do gromadzenia oraz do przechowywania odpadów. Kontener samowyładowczy jest dostosowany do transportu, dzięki wózkowi widłowemu. Dodatkowo jego konstrukcja pozwala na łatwe zwolnienie i opróżnianie kontenera z pozycji kierowcy wózka widłowego. Po opróżnieniu kontenera następuje samoczynny powrót do pozycji wyjściowej. Dodatkowo pojemnik samowyładowczy może być także wyposażony w zestaw jezdny. Konstrukcja kontenera samowyładowczego jest dostosowywana do rodzaju gromadzonego w nim materiału oraz do wymagań zamawiającego. Podczas zamawiania takiego kontenera samowyładowczego u producenta, musisz poinformować go, jakie będzie jego główne przeznaczenie. Taki kontener samowyładowczy zabezpieczony jest dodatkowo przed korozją poprzez malowanie lub przez ogniowe cynkowanie.

Kontener samowyładowczy praktyczne zastosowanie?

Pojemnik samowyładowczy doskonale sprawdzi się w magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych, składach złomu oraz na różnego rodzaju placach budowy jako pojemnik na odpady. Co więcej, taka koleba może służyć do przewozu piachu, węgla, żwiru, gruzu, szkła, materiałów do produkcji, betonu, złomu i odpadów, tam, gdzie jest wymagane magazynowanie i szybkie wypróżnianie zawartości kontenera. Kontenery samowyładowcze posiadają wbudowany mechanizm przechylny oraz funkcję automatycznego opróżniania. Koleby samowyładowcze usprawniają transport materiałów w przedsiębiorstwie oraz udoskonalają gospodarkę odpadami. Posiadają także szerokie zastosowanie. Zdarza się także często, że kontener samowyładowczy wykorzystywany jest także do przewozu różnego rodzaju cieczy. Niezbędne jest wówczas dodatkowe uszczelnienie kontenera odpowiednim spawem.

Kontenery samowyładowcze producent

Producenci kontenerów samowyładowczych oferują bogatą ofertę koleb w wielu wymiarach. Dzięki temu możesz łatwo dopasować kontener do swoich potrzeb. Pojemniki samowyładowcze sklasyfikowane są przede wszystkim według tak zwanego kryterium objętościowego. Mogą one pomieścić od 300 litrów do 1000 litrów ładunku lub odpadów. Dodatkowo różnią się one od siebie również wielkością dopuszczalnego udźwigu, który waha się zazwyczaj od około 1500 kg do około 2000 kg.

W kontenerach samowyładowczych możesz także poprosić producenta o zainstalowanie kurka spustowego. Przy pomocy takiego kurka możesz odprowadzać różne ciecze, co znacznie poszerza zakres ich przeznaczenia. W takiej opcji musi być zastosowany specjalny wodoszczelny spaw.

Koleby samowyładowcze są wykorzystywane głównie do przewozu sypkich materiałów takich jak: odpady przemysłowe złom oraz wióry, żwir i piach. Konstrukcja takiego kontenera jest stabilna oraz bardzo wytrzymała. Co ważne, jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Blacha jest także wzmocniona pionowym żebrowaniem. Wszystkie kontenery samowyładowcze polskich producentów posiadają znak CE, który jest zgodny z normami europejskimi. Gwarantuje on trwałość oraz bezpieczeństwo ich użytkowania.

Niezwykle ważną cechą kontenerów samowyładowczych jest ich uniwersalizm. Pojemniki te są także przystosowane nie tylko do pracy z wózkami, ale posiadają one także możliwość zainstalowania kółek.

Podobne artykuły